Skambinkite mums

(8 46) 45 17 18

(8 46) 47 07 67

Rašykite mums
NAUJIENOSNAUJIENOS
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas

DAROM 2015 akcija

DAROM akcija  - vienas didžiausių renginių Lietuvoje,  kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės ir pilietiškumo jausmą. Tai pirmasis tokio masto renginys po Nepriklausomybės atkūrimo. Organizacija bei judėjimas šiandieną apima 200 000 savanorių (dalyvių) tinklą visoje Lietuvoje, per 7 - erius Darom veiklos metus, į jos veiklą įsitraukė daugiau kaip 851 000 Lietuvos gyventojų. O atsinaujinęs Lietuvos organizacinis DAROM tinklas skaičiuoja per 1000 savanorių iš visos Lietuvos.

DAROM arba Let's do it World – tarptautinė aplinkosaugos organizacija, kuri vienija daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Lietuva yra ta šalis, kurios organizacija Darom yra sukaupusi didžiausią patirtį suburiant šeimas ir bendruomenes bei organizuojanti kasmetines masines aplinkos tvarkymo talkas, pasaulinė Darom organizacija skleisdama patirtį kitose pasaulio šalyse, nuolat kviečia Lietuvos atstovus pasidalinti uždegančia patirtimi.

Pamažu prie Darom savanoriais kasmetinėje talkoje tapo ne tik gyventojai, šeimos, bendruomenės, bet ir valstybinės institucijos, verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos, švietimo įstaigos, politikai, žiniasklaidos priemonės. Džiugu, kad prie Darom organizacijos jungiasi atskirų sričių Lietuvos ir užsienio ekspertai.

DAROM 2014 m rezultatai

Klaipėdos rajone kiekvienais metais surenkama apie 100 t mišrių komunalinių atliekų. Daugiausia jų būta tose vietose, kur aktyviai lankosi žmonės – tai pamėgtos poilsio vietos upių, ežerų, karjerų pakrantės. Taip pat pamiškėse bei parkuose. 2014 metų akcijoje Klaipėdos rajono žmonės noriai rinkosi į akciją ir organizacijos, ir mokyklos bei darželiai, ir įmonės, taip pat pavieniai žmonės ar su šeimomis, kurie neliko abejingi šiam projektui. Aktyviausiai dalyvauta Gargždų seniūnijoje, Veiviržėnų seniūnijoje, Priekulėje, Kretingalėje.

AKCIJA DAROM KLAIPĖDOS RAJONE

Kaip ir praėjusiais metais Klaipėdos rajonas dalyvaus akcijoje „DAROM 2015“, kurios pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą. Akcija skaičiuojanti jau 8 gyvavimo metus, šiais metais kviečia visus prisijungti tvarkymuisi balandžio 25 d. 10 val. Visi tvarkymosi taškai skelbiami www.mesdarom.lt puslapyje arba Klaipėdos rajono savivaldybės www.klaipedos-r.lt puslapyje.

Gargždų mieste bus tvarkoma karjerų teritorija: vieta Vandens bokštas, balandžio 25 d. 10 val.

 

Faktai apie DAROM:

 

 • Socialinis ženklas Nr. 1 Lietuvoje;
 • DAROM/Let's Do It World – pasaulinis judėjimas, kuris vienija daugiau nei 100 valstybių;
 • Pasaulinis DAROM juėjimas 2013 m. pripažintas Jungitinių Tautų organizcijos;
 • Šiemet bus 8 akcija DAROM Lietuvoje;
 • Per DAROM gyvavimo metus akcijoje sudalyvavo daugiau kaip 851 000 Lietuvos gyventojų;
 • Per DAROM gyvavimo metus surinkta daugiau kaip 33 000 t atliekų;
 • Per DAROM gyvavimo metus valstybei sutaupyta daugiau kaip 10 mln eurų;
 • DAROM – įtakingiausias aplinkosauginis judėjimas Lietuvoje;
 • DAROM – pirmasis masinis renginys Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo. Šiai dienai šis judėjimas skatina aplinkosaugą, savanorystę ir pilietiškumą.

 

Statistika:

 

 • Misija -  Pilietiškos bei tvarios visuomenės kūrimas
 • Vizija - Vienijant asmenis, šeimas, bendruomenes, valstybines institucijas, verslą, iniciatyvas ir kitus judėjimus, išsaugoti bei kurti šalį, kurioje būtų gera gyventi mums bei ateities kartoms.
 • Ambicija - Kad  DAROM organizacijos  vertybės  (bendradarbiavimas, partnerystė, asmeninė atsakomybė, gyvybingumas, pilietiškumas, savanorystė, dalinimasis) taptų Lietuvos kryptingos raidos pagrindu.

Daugiau informacijos apie tvarkymosi taškus Klaipėdos rajone:

Klaipėdos regiono ir rajono koordinatorė Agnė Zabrynaitė el. p. klaipeda@mesdarom.lt tel. nr. 861603620

Naujienlaiškis

Registruokites ir sužinokite visas Gargždų švaros naujienas pirmieji