Skambinkite mums

(8 46) 45 17 18

Rašykite mums
NAUJIENOSNAUJIENOS
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas

"Gargždų švara" primena : lengvatas keis rinkliavos ribojimai

Iki šiol gyventojai buvę pratę, kad teikdami gyvenamosios vietos, pajamų deklaracijas ir kitus dokumentus, galėjo gauti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą mokesčio lengvatas. Nuo 2017 m. sausio 1 d. lengvatos taikomos nebebus, tačiau metinė vietinė rinkliava negalės viršyti 1 procento mokėtojų disponuojamų metinių namų ūkio pajamų.

Neviršys 1 procento metinių pajamų.

Jeigu vietinė rinkliava viršys 1 procentą praėjusių metų metinių namų ūkio pajamų, mokėtojo prašymu bus perskaičiuota. Mat ji turi būti lygi 1 procentui praėjusių metų namų ūkio disponuojamų pajamų. Perskaičiavimą atliks vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą administruojanti įmonė „Gargždų švara“. Pasibaigus kalendoriniams metams vietinės rinkliavos mokėtojai jai privalės pateikti prašymą, dokumentą, patvirtinantį asmens tapatybę, visų namų ūkyje gyvenančių asmenų gyvenamosios vietos deklaracijas, pažymas apie visas gautas pajamas per praėjusius kalendorinius metus. Šios nuostatos taikytinos tik Klaipėdos rajone gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims už ne daugiau kaip 3 skirtingų rūšių nekilnojamojo turto vienetus. „Kaip tai atsispindės sąskaitose? Įsivaizduokime, kad Klaipėdos rajono pensinio amžiaus gyventojas gyvena individualiame name ir turi sodą bendrijoje, kuriame poilsiauja. Jei asmuo atsakingai rūšiuoja, jam šiukšles išvežti tereikia 2 kartus per mėnesį. Tad gyventojui už nekilnojamąjį turtą mieste bus taikomas 64,2 Eur metinės rinkliavos mokestis. O štai už sodą, kadangi jis jame gyvena ne nuolat, – 23 Eur. Iš viso mokėtojo pašto dėžutę pasieks 87,2 Eur sąskaita. Tarkime, kad gyventojas per mėnesį gauna 200 Eur pensiją ir gyvena bei naudojasi nekilnojamuoju turtu vienas. Vadinasi, metinės jo namų ūkio pajamos – 2 400 Eur. Kadangi vietinė rinkliava negali viršyti 1 proc. pajamų, jam taikytinas mokestis bus ne 87,2, o 24 Eur“, – pavyzdžiu iliustravo „Gargždų švaros“ direktorius Rimantas Martinkus. Jis pabrėžė, kad pagal naują tvarką sąskaitos bus pateiktos kaip ir anksčiau metinės – tai yra už 2017 m. iki vasario 28 d., o dėl apmokėjimo korekcijos (mažinimas/didinimas) – neeksploatuojamų pastatų, papildomų atliekų išvežimo ar mažų disponuojamų metinių namų ūkio pajamų – tik 2018 m. Tai reiškia, kad mokestis bus sumažintas už praėjusius metus, o permoka gyventojams grąžinama arba ja padengiamas kitų metų rinkliavos mokestis. „Šie pokyčiai vykdomi remiantis Lietuvos Vyriausybės nutarimu“, – akcentavo įmonės direktorius.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjos Rasos Bakaitienės, vietinės rinkliavos pokyčiai bus itin naudingi mažas pajamas gaunantiems asmenims ir daugiavaikėms šeimoms. „Iki šiol lengvatos buvo taikomos vienišiems pensininkams ar neįgaliesiems. Nuo šiol galimybę mokėti mažiau turės ir sunkiai besiverčiančios daugiavaikės šeimos. Taip pat šios permainos turėtų nudžiuginti tuos, kurie turi ir namą, ir sodą, ir garažą. Jiems nebereikės atskirai mokėti už kiekvieną objektą. Žinoma, atsiras ir nepatenkintų žmonių. Vertinti pokyčius anksti, viską parodys tik laikas. Jei susidursime su nesklandumais, poreikių netenkinimu, kreipsimės į Tarybą ir ieškosime kitų išeičių“, – „Bangai“ komentavo vedėja.

Nauji grafikai ir mokėjimo pranešimai – tik į tvarkingas dėžutes

„Gargždų švaros“ duomenimis, gyventojai vis atsakingiau žiūri į vietinės rinkliavos apmokėjimą. Nuo sausio 1 iki gruodžio 20 d. sąskaitas apmokėjo 90,6 proc. fizinių ir 97,1 proc. juridinių asmenų. „Siekdami užtikrinti rinkliavos mokėtojų gerovę ir užkirsti kelią ateityje galimiems nesusipratimams, dar kartą raginame atkreipti dėmesį į tvarkingas pašto dėžutes. Būtent dėl jų būklės gyventojų galimai nepasiekia mokėjimo pranešimai už komunalinių atliekų tvarkymą ir nauji šiukšlių išvežimo grafikai“, – pabrėžė R. Martinkus. Mat nuo rugpjūčio 1 d. pašto korespondencijos siuntos ir spaudos leidiniai yra pristatomi tik į tvarkingas gaunamųjų laiškų dėžutes. Jeigu adresatas neturi įsirengęs laiškų dėžutes, atitinkančios LR pašto įstatyme numatytų reikalavimų, atsiimti pašto korespondenciją gali pašte. Įprastai neatsiimtos ar neįteiktos pašto korespondencijos siuntos pašte saugomos vieną kalendorinį mėnesį, jei su siuntėju nėra sutartas kitas saugojimo terminas. Suėjus siuntos saugojimo terminui, siuntos yra grąžinamos siuntėjui. „Gargždų švarą“ pašto darbuotojai nuolat informuoja, kad gyventojai išvis nėra pasikabinę pašto dėžučių, todėl negali pristatyti korespondencijos. „Jei negavote mokėjimo pranešimo ar šiukšlių išvežimo grafiko, prašome kreiptis dėl pakartotinio jo išsiuntimo. Grafikus galite rasti internetinėje svetainėje gargzdusvara.eu. Dėl papildomos informacijos kreiptis tel. (8 46) 45 17 18“, – pridūrė direktorius.

Aistė NOREIKAITĖ 2016-12-28

http://www.gargzdai.lt/gargzdu-svara-primena-lengvatas-keis-rinkliavos-ribojimai/

Naujienlaiškis

Registruokites ir sužinokite visas Gargždų švaros naujienas pirmieji