Skambinkite mums

(8 46) 45 17 18

Rašykite mums
NAUJIENOSNAUJIENOS
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas

Kelmės rajono savivaldybės atstovai domėjosi atliekų surinkimo ir administravimo klausimais mūsų rajone

 

Rugsėjo 2 d. Savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Banevičius kartu su viešosios įstaigos „Gargždų švara“ direktoriumi Rimantu Martinkumi susitiko su svečiais iš Kelmės: Administracijos direktore Irena Sirusiene, ekologe Raimonda Parnarauskiene ir UAB „Kelmės vietinis ūkis“ direktoriumi Dainiumi Popovu.

Kelmiškius daugiausia domino atliekų surinkimo ir administravimo klausimai, nes šioje savivaldybėje nuo sausio 1 dienos taip pat planuojama atsisakyti regiono atliekų tvarkymo centro paslaugų ir tvarkytis savarankiškai.

Kaip svečiams pasakojo „Gargždų švaros“ direktorius R. Martinkus, pradžia iš tiesų yra sunki: reikia ne tik patvirtinti reikalingus teisės aktus, gauti Savivaldybės tarybos pritarimus, bet ir sukurti įstaigą, kuri dirbtų efektyviai ir užtikrintų naudą gyventojams dėl pigesnio atliekų surinkimo, o rajonui – švaresnę aplinką.

Mūsų rajone teigiami poslinkiai akivaizdūs – jei KRATC'ui reikėjo mokėti 33.88 Lt su PVM už tonos atliekų išvežimo  administravimą, tai dabar – 23 litus.

Dėl to, kad buvo parengta kokybiška studija (autorius prof. Jonas Stravinskas), pavyko subalansuoti atliekų išvežimo mokestį taip, kad už vienos tonos sutvarkymą mokame 274 litus, tuo tarpu Skuodo rajono savivaldybėje, kurie viską skaičiavo patys, mokestis kelią daug abejonių. Atliekų išvežimo mokestis Klaipėdos rajono gyventojams taip pat yra vienas mažiausių – 99 litai su PVM, Klaipėdos miesto savivaldybė moka  145 litų už tonos išvežimą, Šilutės rajonas – 146 Lt, o Lazdijų rajonas net 205 Lt.

Kadangi atliekų surinkimo mokestis skaičiuojamas nuo nekilnojamojo turto vieneto, susiduriama su sunkumais, kai reikia nustatyti atliekų turėtojus, kurie jo yra neregistravę, o tokio neregistruoto nekilnojamojo turto Klaipėdos rajone buvo net 35  procentai. Darbuotojams tenka nustatinėti tikruosius gyvenamųjų pastatų savininkus, kviesti komisijas, įrodinėti, nes žmonės, pasistatę namus žemės ūkio paskirties sklypuose, bando nuslėpti nekilnojamojo turto buvimo faktą, kaip ir gyvenantys sodininkų bendrijose – kad jie čia gyvena, o ne tik atvažiuoja pailsėti.

„Kadangi mūsų rajone veikia lengvatų sistema, tikrai nėra pagrindo būgštauti, kad permokės tie, kurie iš tiesų neturi atliekų daug arba priklauso socialiai pažeidžiamoms grupėms“, − sakė R. Martinkus.

Nors „Gargždų švaros“ ateityje dar laukai daug darbų, reikės įdiegti dar daugiau naujovių (GIS žemėlapių nuolatinis atnaujinimas, transporto stebėjimo ir konteinerių  informacijos nuskaitymo sistema, rūšiavimo konteinerių  pateikimas individualioms valdoms, pusiau požeminių konteinerių įrengimas ir kt. darbai ), bet savarankiškas atliekų tvarkymas jau pasiteisina.

Tai jau penkta savivaldybių delegacija, apsilankiusi Klaipėdos rajono savivaldybėje, kuri domėjosi, kaip sekėsi įvesti rinkliavą ir kokia patirtis susikaupė. Pasidžiaugti buvo galima ir mūsų Savivaldybei bei „Gargždų švaros“ darbuotojams, pritariant, kad  didžiausias įstaigos turtas jau turima patirtis ir duomenų bazė, kuri atnaujinama pažangiausiomis technologijomis ir įranga.

Kelmės rajono savivaldybės atstovai dėkojo už patarimus ir bendradarbiavimą.

Daiva Beliokaitė

http://www.klaipedos-r.lt/go.php/lit/Kelmes-rajono-savivaldybes-atstovai-domejosi-atlieku-surinkimo-ir-administravimo-klausimais-musu-rajone/1060

Naujienlaiškis

Registruokites ir sužinokite visas Gargždų švaros naujienas pirmieji