Skambinkite mums

(8 46) 45 17 18

(8 46) 47 07 67

Rašykite mums
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas

Kovodami su teršėjais imasi kapstyti šiukšles

     Sodininkų bendrijų prieigos skandinamos šiukšlėse. Apie tai praėjusį penktadienį viešajai įstaigai „Gargždų švara“ pranešęs anonimas paprašė iškuopti šiukšlėmis apverstą aikštelę prie „Gargždelės“ sodininkų bendrijos. Įvykio vietoje rasta teršėjus identifikuojančių daiktų, jiems gresia administracinė atsakomybė.

     Aikštelė J. Basanavičiaus gatvės gale, prie „Gargždelės“ ir „Žilvičio“ sodininkų bendrijų, jau ne pirmus metus yra tapusi šiukšlintojų tranzitine vieta. „Profilaktiškai“ čia pastatomas didelis konteineris, kad sodininkai galėtų į valias apsikuopti. Tačiau jo nelikus, žmonės šiukšles ir toliau verčia ant plyno asfalto.

     Praėjusį penktadienį VšĮ „Gargždų švara“ sulaukė skambučio, jog minėtoje aikštelėje suversta krūva šiukšlių maišų. Į įvykio vietą nuvažiavo būrys tikrintojų – Savivaldybės administracijos, Aplinkos apsaugos agentūros ir „Gargždų švaros“ atstovų.

     „Nuvykę į vietą pamatėme įvairių šiukšlių. Į dvi dideles krūvas buvo sumestos ne tik komunalinės atliekos, bet ir detalės nuo mašinų remonto, statybinės atliekos, lova ir t. t. Praskleidus maišus rasta įvairių dokumentų, kvitų, sąskaitų faktūrų ir kitų dokumentų, kuriuose nurodomi adresai, asmens duomenys ir t. t.“, – teigė „Gargždų švaros“ vadybininkė-kontrolierė Asta Bridikytė.

     Apie įtariamąjį šiukšlių šeimininką bus pranešta Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui, kuriame dirbantiems specialistams bus pavesta ištirti radinius ir identifikavus pažeidėjus paskirti nuobaudas. „Kone kasdien lankydamiesi sodininkų bendrijose bei gaudami pranešimus iš gyventojų apie šiukšles tose teritorijose įsitikiname, kad yra nemažai žmonių, kurie sąmoningai vengia civilizuotai atsikratyti atliekomis konteineriniu būdu bei įrodinėja, kad sodo teritorijoje nekaupia atliekų“, – teigė „Gargždų švaros“ vadovas Rimantas Martinkus.

      Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Edgaras Kuturys „Bangai“ patvirtino, kad identifikuotas teršėjas atsako pagal Administracinio teisės pažeidimo kodekso 161 straipsnį „Miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“. Pažeidėjui gresia įspėjimas arba bauda iki 2 000 litų. Per praėjusius metus Viešosios tvarkos skyrius surašė daugiau kaip 10 ATPK protokolų asmenims, netinkamai šalinusiems šiukšles.

Jolanta VENSKUTĖ

Klaipėdos rajono laikraštis "Banga" 2013 m. sausio 9 d.

Naujienlaiškis

Registruokites ir sužinokite visas Gargždų švaros naujienas pirmieji