Skambinkite mums

(8 46) 45 17 18

Rašykite mums
NAUJIENOSNAUJIENOS
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas

Rinkliava už komunalines atliekas - jau nuo rugpjūčio 1 d.

2011m. spalio 27 d. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą Nr.T11-672 „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo“. Remiantis juo ir birželio 28d. priimtu Tarybos sprendimu Nr. T11-415, nuo 2012m. rugpjūčio 1 d. Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje  įvedama Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą.

Atliekų rinkliavą administruos Klaipėdos rajono  savivaldybės tarybos įsteigta ne pelno siekianti VšĮ „Gargždų švara“. Pagal skelbtą atvirą konkursą nustatytas komunalinių atliekų surinkėjas ir šalintojas – UAB „Ekonovus“ (buvusi UAB „Švaros diena“). Vežėjo bazė įsikūrusi Liepų g. 85a, Klaipėda.

Tarybos sprendimu priimtas apmokestinimo būdas – nekilnojamas turtas (pagal Registro centro duomenų bazę). Tai reiškia, kad nekilnojamo turto savininkas yra rinkliavos tiesioginis  mokėtojas. Rinkliava už komunalines atliekas galioja tiek fiziniams,  tiek juridiniams asmenims. Nuo rugpjūčio 1 d., įsigaliojus naujai atliekų rinkliavai, gyventojai ir įmonės pagal adresą apmokėjimo sąskaitas gaus kiekvieno ketvirčio pabaigoje.

Informuojame, kad jokių sutarčių nei su VšĮ „Gargždų švara“, nei su atliekų vežėjais sudaryti nereikia, o  anksčiau su atliekų vežėjais sudarytos sutartys teisiškai nutrūksta. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad visi komunalinių atliekų turėtojai, kurie anksčiau buvo sudarę sutartis su vežėjais ir gavę įvairaus dydžio konteinerius, juos pasilieka ir toliau pagal paskirtį eksploatuoja. Jei pagal patvirtintas normas konteinerio dydis neatitinka jo dydžio, prašome informuoti „Gargždų švaros“ administraciją. Neturintys buitinių konteinerių, pagal spaudoje ir internetinėje svetainėje paskelbtą išvežimo grafiką, galės juos atsiimti pagal gyvenamą seniūnijos teritoriją.

Išvežimo grafikai sudaryti pagal patvirtintas higienos normas. Atliekos mieste (Gargžduose ir Priekulėje) bus vežamos ne rečiau kaip 4 kartus per mėnesį, kaimo vietovėse – ne rečiau kaip 2 kartus per mėnesį.

Atkreipiamas sodo, garažų ir nedidelių gyvenamųjų bendrijų vietovėse nekilnojamojo turto turinčių savininkų dėmesys. Bendrijų pirmininkai privalo kreiptis su prašymais, ar atliekų surinkėjai galėtų vietoje kiekvienam subjektui skirtų individualių konteinerių pastatyti bendrus didelius konteinerius tam numatytuose vietose. Tokių bendrų konteinerių skaičius neribojamas. Bendrų konteinerių poreikis sietinas su sodų konteinerių laikymo problema nedidelėse gyvenamosiose bendrijose – t.y. dėl siaurų ir didelio tonažo transporto pravažiavimui nepritaikytų kelių. Atsižvelgdami į  gyventojų prašymus, tenkinsime juos prašydami nedidelių gyvenamųjų  bendrijų, sodų bendrijų pirmininkų pateikti dokumentus: visuotinio susirinkimo protokolą apie bendrų didelės apimties  konteinerių statymą bei numatomas statymo vietas (dokumentus teikti iki rugpjūčio 1 d.). Bendrų  biurų ir įmonių pastatų savininkai turi pateikti laisvos formos bendrą susitarimą ir nurodyti  konteinerių statymo vietas. Gavus šiuos prašymus didelės talpos konteinerius atliekų surinkėjas pristatys nurodytu adresu.

Visą informaciją apie atliekų rinkliavą galite rasti internetinėje svetainėje www.gargzdusvara.eu, dėl papildomos informacijos galite rašyti el.paštu info@gargzdusvara.eu bei skambinti tel. (8 46) 45 17 18. VšĮ „Gargždų švara“ įsikūrusi adresu Klaipėdos g. 20, Gargždai.

Naujienlaiškis

Registruokites ir sužinokite visas Gargždų švaros naujienas pirmieji